o firmie

nasza droga do sukcesu...

ingenium-nave

Jesteśmy producentem systemu automatyki domowej, tzw.
„inteligentnego domu”.

Centrala naszej firmy oraz zakład produkcyjny zlokalizowane są w hiszpańskiej Asturii. Tutaj kontrolowany jest cały proces powstawania produktu – od projektu poprzez produkcję aż po testowanie każdego elementu systemu.

Oddział Ingenium, odpowiedzialny za kraje Europy Środkowo-Wschodniej, zlokalizowany jest w Skawinie koło Krakowa. Tutaj prowadzone są szkolenia dla Autoryzowanych Instalatorów Ingenium, prowadzone jest wsparcie techniczne i handlowe dla naszych Instalatorów jak również koordynowana są wszelkie działania związane z logistyką.

Wierzymy, że ten sposób organizacji działania naszej firmy, zapewnia zarówno użytkownikom jak i instalatorom systemu największy komfort użytkowania i instalowania systemu. Fabryka elementów systemu zlokalizowana w Europie pozwala na zachowanie bardzo wysokiej jakości produktów.

Nasze produkty są zaprojektowane w taki sposób, aby były łatwe w instalacji i programowaniu a jednocześnie dostarczały użytkownikowi wiele ciekawych możliwości. Umożliwia to nam instalowanie naszych systemów w mieszkaniach, domach jednorodzinnych, biurach a także w obiektach użyteczności publicznej.

BUSing

W Ingenium dajemy użytkownikowi wolność wyboru, dlatego nasz system oferuje kompletne rozwiązania oparte o nasz własny protokół BUSing®, urządzenia występują w wersjach przewodowych i bezprzewodowych. Dodatkowo, oferujemy szereg urządzeń integrujących inne podsystemy, w tym KNX.

logo_knx_small

Dla tych, którzy przywiązani są do protokołu KNX oferujemy nowoczesne urządzenia w wersji protokołowej KNX.

Ingenium to wolność wyboru.

Certificados de Calidad AENOR

Jednym z najważniejszych założeń firmy jest wysoka jakość produktów.

Pierwsza firma w Hiszpanii uzyskała certyfikat ISO 9001 w R+D+i

Współpracuje również z hiszpańskim stowarzyszeniem recyklingu ECOEMBES oraz ECOASIMELEC.

Firma została założona w roku 1998 w hiszpańskiej Asturii. Od samego początku stawiała prze sobą bardzo ambitne cele. Pierwszym, było wynalezienie własnego, szybkiego i stabilnego protokołu komunikacyjnego, który jednocześnie byłby niedrogi w produkcji. Tak miała powstać idea „inteligentnego domu” dostępnego dla wszystkich.

Przez kolejne lata Ingenium udowadniało, że pomysł systemu opartego o własny protokół BUSing z sukcesem broni się na rynku. W Hiszpanii i Portugalii powstała silna i efektywna się sprzedaży i instalatorów systemu. To pozwoliło firmie na ekspansję na dalsze rynki.
Pierwszymi odległymi rynkami, były rynki Ameryki Łacińskiej ze względu na brak bariery językowej, później nadszedł czas na rynki Bliskiego Wschodu.
Sukces na tych rynkach pozwolił Ingenium na dalszą ekspansję.

W lipcu 2010 roku zarejestrowana zostaje firma Ingenium Sp z o.o. z siedzibą w Skawinie koło Krakowa.
Od samego początku firma konsekwentnie stawia sobie za cel utworzenie sieci Autoryzowanych Instalatorów Systemu na terenie nie tylko Polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Litwy, Słowacji, Czech, Węgier i Rumunii.

Głównym zadaniem biura w Polsce jest od samego początku realizowanie szkoleń dla instalatorów i projektantów systemu, wsparcie techniczne oraz wszelkie działania marketingowo – handlowe mające na celu wsparcie firm instalatorskich w promowaniu systemu.
Równolegle w Europie, Ingenium rozpoczyna dystrybucję systemu w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii i Belgii.

W roku 2013, Ingenium podejmuje decyzję o uzupełnieniu swojej oferty o urządzenia działające w standardzie KNX. Decyzja ta implikuje również zmiany w biurze w Polsce. Od tej chwili oprócz dystrybucji systemu BUSing poprzez swoich Autoryzowanych Instalatorów, Ingenium Sp. z o.o rozpoczyna otwartą dystrybucję elementów systemu KNX, kładąc szczególny nacisk na nowoczesne panele dotykowe oraz integrację.

Jak potoczy się dalej nasza historia?
Wierzymy, że to dopiero początek… Zapraszamy Was, drodzy Klienci i Instalatorzy, do tworzenia tej historii wspólnymi siłami.

Od początku naszej działalności stworzyliśmy ponad 100 urządzeń opartych o protokół BUSing i KNX, przewodowych i bezprzewodowych.

prod_icon-SR

Nasz najbardziej utytułowany produkt SR – ukryty, mikrofalowy czujnik ruchu 360 º. Z sukcesem stosowany od 2001 roku.

busing_header

BUSing® to pierwszy protokół komunikacyjny stworzony z myślą o systemie automatyki domowej.

To protokół dostosowujący się do budynku, pozwalający na redukcję kosztów bez rezygnacji z jakości przesyłania danych. Sprawdza się w zarówno w najmniejszych instalacjach jak i systemach dużych i skomplikowanych.

Protokół BUSing® pozwala na zarządzanie alarmami, sterownie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem/klimatyzacją jak również kamerami IP, systemami nawadniającymi oraz systemami nagłośnienia.

W protokole BUSing® każde urządzenie jest autonomiczne, posiada swój własny mikroprocesor. Połączone razem, tworzą sprawny i wydajny system automatyki domowej.

BUSing

Silne strony i zalety

Dla producentów
BUSing® jest systemem otwartym. To oznacza, że każdy może tworzyć własne urządzenia oparte o ten system bez ponoszenia żadnych kosztów licencyjnych.

Dla integratorów
Oprogramowanie BUSing® Development System (SIDE) pozwala na szybkie i intuicyjne zaprogramowanie wszystkich urządzeń wykonawczych i interfejsów.

empresa_training

Oddział polski Ingenium oferuje szkolenia z instalacji i programowania urządzeń BUSing®.
Odbycie szkolenia jest niezbędnym elementem uzyskania statusu Autoryzowanego Instalatora Ingenium.

Szkolenia organizowane są cyklicznie, zgodnie z kalendarzem: terminy szkoleń.
Szkolenie podstawowe trwa 2 dni i jest bezpłatne.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt: szkolenia@ingenium-system.pl
BUSing

Dla integratorów BUSing®
Poziom podstawowy
Kurs podstawowy BUSing® obejmujący montaż oraz podstawy programowania naszych produktów, potwierdzony certyfikatem.

Dla autoryzowanych instalatorów BUSing®
Poziom średnio zaawansowany
Szkolenie skierowane dla instalatorów BUSing® w celu zapoznania się z zaawansowanymi zagadnieniami z dziedziny automatyki domowej.

Dla osób prowadzących szkolenia BUSing®
Poziom zaawansowany
Certyfikat, który umożliwia prowadzenie szkoleń dydaktycznych BUSing® (prowadzone wyłączenie w Hiszpanii).

W Ingenium wierzymy, że uczestnictwo w stowarzyszeniach pomaga nam i naszym Partnerom w promowaniu rozwiązań automatyki domowej.

Dlatego aktywnie uczestniczymy w następujących stowarzyszeniach:

asociaciones
logo_tahi

AMETIC

Asociación Española de la Electrónica, las Tecnologías de la Información, las Telecomunicaciones y los Contenidos Digitales
HISZPANIA
www.ametic.es

logo_tahi

CEDOM

Asociación Española de Domótica
HISZPANIA
www.cedom.es

logo_domotys

DOMOTYS

Cluster of Home and building automation and Smart Cities
HISZPANIA
www.domotys.org

logo_tahi

SECARTYS

Asociación Española para la Internacionalización de las Empresas de Electrónica, Informática y Telecomunicaciones
HISZPANIA
www.secartys.org

logo_tahi

TAHI

Interoperabity for Smart Homes and Communities
WIELKA BRYTANIA
www.theapplicationhome.com

wygląd


Ponieważ osobowość i upodobania powinny znaleźć swoje odzwierciedlenie w otoczeniu.

komfort


Ponieważ każdego dnia potrzebujemy być wypoczęci i zrelaksowani.

bezpieczeństwo


Ponieważ spokój i bezpieczeństwo to nasze główne cele.

oszczędność energii


Ponieważ energia jest zasobem ograniczonym, musimy go używać odpowiedzialnie.

Back to Top